Systém evidence výsledků akademické tvůrčí činnosti pro studenty Ph.D. studijních programů

Hlavními povinnostmi doktoranda při studiu doktorského studijního programu (Ph.D.) je kromě studia odborných předmětů a systematické práce na disertačním projektu také publikování originálních výsledků, které jsou ideálně v souladu s tématem jeho disertační práce. Publikování výsledků tvůrčí činnosti je neoddělitelně spjato s jejich vykazováním do informačního systému evidence akademické tvůrčí činnosti jakým je Osobní bibliografická databáze (OBD), kterou disponuje většina veřejných vysokých škol a výzkumných organizací. Institucionální informační systémy evidence tvůrčí činnosti akademiků dále navazují na Registr informací o výsledcích (RIV), do něhož jsou každoročně zasílány záznamy o výsledcích evidovaných v OBD splňující definice druhů výsledků podle Metodiky hodnocení výzkumných organizací a ukončených programů účelové podpory (2017+). Cílem přednášky je seznámit studenty doktorských studijních programů se souvislostmi specifických požadavků OBD záznamů pro druhy výsledků tvůrčí činnosti, které doktorandi v rámci svého studia nejčastěji produkují.