Převrácená třída v on-line výuce anglického jazyka na vysoké škole

Koncept výuky převrácená třída se stal v posledních letech využívaným přístupem především v hodinách matematiky a přírodních věd. Závěry různých studií ale ukazují, že převrácenou třídu lze úspěšně implementovat i do výuky cizích jazyků. Cílem příspěvku je popsat probíhající výzkum, jehož záměrem je prozkoumat dopad režimu převrácené třídy na studijní výsledky studentů hospodářské angličtiny na vysoké škole. Úvodní část je věnována výzkumným cílům, základním pojmům a teoretickým poznatkům o problematice převrácené třídy v České republice a v zahraničí. Druhá část tezí je věnována metodologii samotného výzkumu a přehledu dílčích zjištění výzkumu, realizovaného v letním semestru akademického roku 2020/2021.