Saturday Research Academy

Koncept výzkumných zkušeností pro středoškolské studenty inicioval Dr. Juan F. Arratia během svého působení ve funkci hlavního řešitele projektu Model Institution for Excellence (MIE), financovaného National Science Foundation (NSF) na Universidad Metropolitana (UMET), San Juan, Portoriko od roku 1998 do roku 2008. Po více než dvaceti letech financování od NSF, Dr. Arratia ovlivnil a mentoroval více než 4 000 středoškolských studentů z veřejných a soukromých škol po celém Portoriku. Projekt Saturday Research Academy byl tak skutečně úspěšný a vytvořil tisícům studentům možnosti pokračovat od středoškolského studia až po vysokou školu s využitím výzkumu ve STEM oborech jako nástroje k jejich motivaci.

Příspěvek bude prezentován v anglickém jazyce.